Naujienos ir renginiai

Baltijos šalyse ir Slovakijoje veikianti finansinių technologijų įmonių grupė „Fitek“ įsigijo Lietuvoje veikiančios UAB „Sistemų integracijos sprendimai“ (SIS) kontrolinį akcijų paketą.

Sužinokite daugiau

Šių metų liepos pirmąją VĮ Registrų centro (RC) sistema „E. sąskaita“ tapo privalomu kanalu, per kurį viešųjų pirkimų dalyviai turi pateikti sąskaitas perkančiosioms organizacijoms.

Sužinokite daugiau

Įmonių finansų padaliniai jau inicijuoja artėjančių metų biudžeto sudarymo procesą. Pastaraisiais metais biudžetai turi nemalonią savybę didėti - euro įsukta paslaugų kainų ir atlyginimų augimo banga verčia ieškoti sprendimų kaip didinti veiklos produktyvumą.

Sužinokite daugiau

Lyderiaujančiai atliekų tvarkymo bendrovei UAB „Ecoservice“, kurios padaliniai veikia net šešiolikoje Lietuvos savivaldybių, itin aktualus efektyvaus sąskaitų valdymo klausimas. Todėl vasarą įmonė pradėjo naudotis FitekIN sprendimu, leidžiančiu iš tiekėjų gautas sąskaitas patogiai tvarkyti e. erdvėje.

Sužinokite daugiau

Kompanijos Billentis tyrimo duomenimis, prieš du dešimtmečius pasaulyje buvo apie penkiolika įmonių, kurios padėjo verslo ir viešojo sektoriaus organizacijoms pateikti ir gauti sąskaitas įvairiais standartizuotais formatais. Šiuo metu jų – vadinamųjų sąskaitų operatorių – skaičius pasaulyje siekia apie pusantro tūkstančio. Pasaulinė e. sąskaitų rinka šiemet vertinama 3,3 mlrd. eurų, prognozuojama, kad 2024-aisiais ji pasieks 16,1 mlrd. eurų.

Sužinokite daugiau

Nuo 2017 m. liepos 1 d. įsigalioja nauja Viešųjų pirkimų įstatymo redakcija, kurioje numatyta, jog visi viešuosiuose pirkimuose dalyvaujantys tiekėjai privalės pateikti perkančioms organizacijoms sąskaitas per Registrų centro tvarkomą informacinę sistemą „E. sąskaita“ .

Sužinokite daugiau

Finansinių procesų automatizavimo sprendimų teikėja Fitek pirmoji iš Baltijos šalių įmonių tapo Europos e. sąskaitų paslaugų teikėjų asociacijos (EESPA) nare. Kartu su asociacija įmonė vykdo pasirengimą perėjimui prie automatiškai išrašomų ir priimamų e. sąskaitų ES mastu.

Sužinokite daugiau

Terminas Lean jau senokai tapo kasdienio verslo žargono dalimi. Sunku rasti vadovų, kurie bent pusę ausies nebūtų girdėję apie Lean teikiamas vertes. Tačiau ar teko girdėti apie šios efektyvumo sistemos principų taikymą ne gamybos ar klientų aptarnavimo srityje? Tvarkant sąskaitas ..?

Sužinokite daugiau

Šių metų I-ąjį ketvirtį vykusiame Fitek klientų Lietuvoje pasitenkinimo tyrime, bendrovės NPS (Net Promoter Score) rodiklis siekė 78. Net 78% apklaustųjų Fitek skyrė 9 arba 10 balų iš dešimties, 22% apklaustųjų – 8 arba 7 balus.

Sužinokite daugiau

Nepriklausomi ekspertai įvertino Fitek LT pažangą procesų bei paslaugų kokybės srityje ir dar trejiems metams pratęsė sertifikatą ISO 9001:2015. Šį sertifikatą mūsų įmonė nepertraukiamai turi jau 9 metus iš eilės.

Sužinokite daugiau

Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje veikiančių „Fitek“ įmonių grupė žengė pirmąjį plėtros žingsnį už Baltijos šalių ribų įsigydama Slovakijos finansinių technologijų įmonę „SmartPost“.

Sužinokite daugiau

Prognozuojama, kad Europos Sąjungoje elektroninių sąskaitų skaičius šiemet išaugs 13 procentų. Tai lemia į valstybių teisę perkeliamos nuostatos dėl privalomojo e. sąskaitų faktūrų naudojimo bei įmonių siekis mažinti išlaidas efektyvinant procesus.

Sužinokite daugiau

Fitek tapo bendro Europos Sąjungoje e. viešųjų pirkimų tinklo PEPPOL sertifikuota prieigos tiekėja. Tai reiškia, kad Fitek klientai galės keistis e. sąskaitomis faktūromis bei kitais e. dokumentais su perkančiosiomis organizacijomis ir tiekėjais skirtingose ES šalyse.

Sužinokite daugiau

Nuo 2016 m. spalio 1 d. visos įmonės PVM mokėtojos privalės pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) duomenis apie išrašytas ir gautas PVM sąskaitas faktūras elektroniniu formatu per Išmaniosios mokesčių administravimo sistemos (i.MAS) Elektroninį sąskaitų faktūrų (i.SAF) posistemį. Startavus naujai sistemai, nebeliks šiuo metu galiojančių gaunamų bei išrašomų PVM sąskaitų faktūrų formų FR0671 ir FR0672.

Sužinokite daugiau

Pastaraisiais metais LEAN tapo kasdiene įmonių žargono dalimi. Atrodytų, kad nebėra vadovų, kurie bent pusę ausies nebūtų girdėję apie LEAN naudas. Tačiau nors apie tai daug kalbama, ar šios efektyvumo sistemos principai praktikoje dažnai taikomi ne gamybos srityje? Kad ir tvarkant sąskaitas …

Sužinokite daugiau

2016 m. sausį investicijų bendrovė „BaltCap“, didžiausia Baltijos šalyse privataus ir rizikos kapitalo fondų valdytoja, įsigijo finansinių procesų skaitmeninimo ir automatizavimo sprendimų kompanijos „OpusCapita“ verslus Lietuvoje (UAB „OpusCapita“), Latvijoje („OpusCapita“, Akciju sabiedrība) ir Estijoje („OpusCapita“ AS).

Sužinokite daugiau