04/04/2016

LEAN principai finansų procesuose? Taip!

Pastaraisiais metais LEAN tapo kasdiene įmonių žargono dalimi. Atrodytų, kad nebėra vadovų, kurie bent pusę ausies nebūtų girdėję apie LEAN naudas. Tačiau nors apie tai daug kalbama, ar šios efektyvumo sistemos principai praktikoje dažnai taikomi ne gamybos srityje? Kad ir tvarkant sąskaitas …

Kaip žinia, LEAN esmę geriausiai nusako du pagrindiniai principai: nuolatinis tobulėjimas ir nereikalingų veiklų (nuostolių) šalinimas. Nors LEAN metodika buvo pirmiausia kurta gamybos pramonei, ją galima pritaikyti ir įmones finansų funkcijos procesuose. Pavyzdžiui, pirkimų bei apmokėjimų (angl. P2P, purchase to pay) procese.

Taikant LEAN principus siekiama optimizuoti darbo eigą ir našumą bei sumažinti nuostolius,  atsirandančius proceso metu. Pirkimų procese „nuostoliai“ dažniausiai atsiranda dėl klaidų sąskaitose arba žmogiškojo faktoriaus sąskaitų apdorojimo procese (vėluojama vizuoti, sąskaita „nusėda“ stalčiuje ir pan.). Kaip jų išvengti?

Įmonėms rekomenduojame užsakymus formuoti bei sąskaitas gauti elektroniniu formatu ir turėti sistemas, kurios gebėtų šiais duomenimis keistis. Tokiu būdu gautos sąskaitos duomenys su užsakymo duomenimis palyginami automatiškai, be žmogaus įsikišimo. Kartu procesų automatizavimo sistema padeda užtikrinti viso proceso nuo sąskaitos gavimo iki patvirtinimo apmokėjimui skaidrumą bei kontrolę, nes visuomet matomi visi proceso eigos etapai bei sistemos vartotojų veiksmai.

Pavadinimas keičiamas sėkmingai įgyvendinant įmonių tarpusavio integracijos procesą, prasidėjusį 2018-ųjų pradžioje, kai UAB „Fitek LT“ įsigijo kontrolinį SIS akcijų paketą.

Sužinokite daugiau

„Fitek“ pristatė Europos elektroninių sąskaitų portalą „InvoiceGate.com“, kuriame mažos ir vidutinio dydžio įmonės paprastai ir skaidriai gali siųsti bei gauti sąskaitas. Elektroninių sąskaitų portalas yra technologiškai pažangi ir šiuolaikiškai atrodanti platforma. Joje vartotojai gali siųsti ir gauti elektronines sąskaitas vietoje bei per Europos tinklą „PEPPOL“. Elektroninių sąskaitų portalas Estijoje pradėjo veikti 2019 metais.

Sužinokite daugiau

„Fitek Group“, pirmaujanti Baltijos ir Europos finansų technologijų ir e. sąskaitų–faktūrų sprendimų teikėja, dalyvaus didžiausiame Europos finansų technologijų renginyje „Money 20/20 Europe“ – 2019 m. birželio 3–5 d., Amsterdame, Nyderlanduose. „Money 20/20“ renginyje susitinka mokėjimų, finansų technologijų ir finansų paslaugų bendruomenės, kad užmegztų ryšius ir kurtų finansų paslaugų pramonės ateitį.

Sužinokite daugiau