04/04/2016

LEAN principai finansų procesuose? Taip!

Pastaraisiais metais LEAN tapo kasdiene įmonių žargono dalimi. Atrodytų, kad nebėra vadovų, kurie bent pusę ausies nebūtų girdėję apie LEAN naudas. Tačiau nors apie tai daug kalbama, ar šios efektyvumo sistemos principai praktikoje dažnai taikomi ne gamybos srityje? Kad ir tvarkant sąskaitas …

Kaip žinia, LEAN esmę geriausiai nusako du pagrindiniai principai: nuolatinis tobulėjimas ir nereikalingų veiklų (nuostolių) šalinimas. Nors LEAN metodika buvo pirmiausia kurta gamybos pramonei, ją galima pritaikyti ir įmones finansų funkcijos procesuose. Pavyzdžiui, pirkimų bei apmokėjimų (angl. P2P, purchase to pay) procese.

Taikant LEAN principus siekiama optimizuoti darbo eigą ir našumą bei sumažinti nuostolius,  atsirandančius proceso metu. Pirkimų procese „nuostoliai“ dažniausiai atsiranda dėl klaidų sąskaitose arba žmogiškojo faktoriaus sąskaitų apdorojimo procese (vėluojama vizuoti, sąskaita „nusėda“ stalčiuje ir pan.). Kaip jų išvengti?

Įmonėms rekomenduojame užsakymus formuoti bei sąskaitas gauti elektroniniu formatu ir turėti sistemas, kurios gebėtų šiais duomenimis keistis. Tokiu būdu gautos sąskaitos duomenys su užsakymo duomenimis palyginami automatiškai, be žmogaus įsikišimo. Kartu procesų automatizavimo sistema padeda užtikrinti viso proceso nuo sąskaitos gavimo iki patvirtinimo apmokėjimui skaidrumą bei kontrolę, nes visuomet matomi visi proceso eigos etapai bei sistemos vartotojų veiksmai.

„Fitek Group“, pirmaujanti Baltijos ir Europos finansų technologijų ir e. sąskaitų–faktūrų sprendimų teikėja, dalyvaus didžiausiame Europos finansų technologijų renginyje „Money 20/20 Europe“ – 2019 m. birželio 3–5 d., Amsterdame, Nyderlanduose. „Money 20/20“ renginyje susitinka mokėjimų, finansų technologijų ir finansų paslaugų bendruomenės, kad užmegztų ryšius ir kurtų finansų paslaugų pramonės ateitį.

Sužinokite daugiau

2019 m. gegužės 21 d. išleistoje „Billentis“ ataskaitoje „2019 – 2025 m. elektroninių sąskaitų faktūrų išrašymas“ pateikiama informacija apie pasaulines elektroninių sąskaitų faktūrų išrašymo, adaptavimo, analizavimo ir statistikos tendencijas, taip pat nagrinėjamos naujos technologijos bei siūlomos pagrindinės plėtros kryptys.

Sužinokite daugiau

Kartu su partneriais „Softera Baltic“ kviečiame į internetinį seminarą 2019 m. gegužės 21 d. 11:00 val.

Sužinokite daugiau