19/01/2017

„Fitek“ tapo ES e. viešųjų pirkimų tinklo PEPPOL dalimi

Fitek tapo bendro Europos Sąjungoje e. viešųjų pirkimų tinklo PEPPOL sertifikuota prieigos tiekėja. Tai reiškia, kad Fitek klientai galės keistis e. sąskaitomis faktūromis bei kitais e. dokumentais su perkančiosiomis organizacijomis ir tiekėjais skirtingose ES šalyse.

PEPPOL sistema naudojasi apie 160 000 viešuosius pirkimus vykdančių ES šalių perkančiųjų organizacijų bei tiekėjų.

„Nacionalinės ES šalių e. pirkimų sistemos yra izoliuotos, jose naudojami skirtingi standartai, o PEPPOL sistema padeda šią problemą išspręsti. Per PEPPOL sistemą skirtingų ES šalių perkančiosios įstaigos ir tiekėjai gali keistis dokumentais bendru standartizuotu e. formatu, taip mažinti kaštus, procedūrines išlaidas, išvengti dalyvavimo viešuosiuose konkursuose barjerų“ – sako UAB Fitek LT vadovas Audrius Kirklys.

Pasak jo, pagal ES direktyvą 2014/55/ES, iki 2018 m. pabaigos visos šalys narės turės užtikrinti, kad viešuosiuose pirkimuose būtų naudojamos elektroninės sąskaitos faktūros ir PEPPOL naudojamas e. duomenų formatas bus vienu iš standartizuotų bendrų Europos Sąjungoje naudojamų formatų.

Apie PEPPOL

PEPPOL yra 2008 m. Europos Komisijos inicijuotas projektas suderinamumo problemoms elektroninių viešųjų pirkimų erdvėje spręsti. Nuo 2012 m. rugsėjo projektą koordinuoja ne pelno asociacija „OpenPEPPOL“.

PEPPOL suteikia galimybę perkančiosioms organizacijoms ir tiekėjams keistis e. sąskaitomis, e. katalogais, e. užsakymais, naudotis e. parašu. PEPPOL tinklą per sertifikuotus prieigos tiekėjus šiuo metu pasiekia apie 160 000 organizacijų ir įmonių.

„Fitek Group“, pirmaujanti Baltijos ir Europos finansų technologijų ir e. sąskaitų–faktūrų sprendimų teikėja, dalyvaus didžiausiame Europos finansų technologijų renginyje „Money 20/20 Europe“ – 2019 m. birželio 3–5 d., Amsterdame, Nyderlanduose. „Money 20/20“ renginyje susitinka mokėjimų, finansų technologijų ir finansų paslaugų bendruomenės, kad užmegztų ryšius ir kurtų finansų paslaugų pramonės ateitį.

Sužinokite daugiau

2019 m. gegužės 21 d. išleistoje „Billentis“ ataskaitoje „2019 – 2025 m. elektroninių sąskaitų faktūrų išrašymas“ pateikiama informacija apie pasaulines elektroninių sąskaitų faktūrų išrašymo, adaptavimo, analizavimo ir statistikos tendencijas, taip pat nagrinėjamos naujos technologijos bei siūlomos pagrindinės plėtros kryptys.

Sužinokite daugiau

Kartu su partneriais „Softera Baltic“ kviečiame į internetinį seminarą 2019 m. gegužės 21 d. 11:00 val.

Sužinokite daugiau