02/04/2019

Fitek susijungia su UnifiedPost ir tampa stambiu Europos „fintech“ rinkos dalyviu

„Fitek“ įmonių grupė tapo vienos iš pirmaujančių Europoje finansinių technologijų („fintech“) kompanijos UnifiedPost Group dalimi.

2019 m. kovo 29 d. sutartimi, privataus ir rizios kapitalo fondų valdytoja „BaltCap“ perdavė savo valdomą „Fitek“ akcijų paketą Beniliukso šalyse veikiančiam finansinių technologijų holdingui UnifiedPost Group. Dar laukiama Latvijos reguliavimo institucijos sprendimo.

Tuo tarpu smulkieji „Fitek“ akcininkai Kaur Lohk ir Mait Sooaru ir toliau išlaiko savo nuosavybę įmonėje bei lieka jos vadovų komandos nariais. 

Sujungdami pajėgas ne tik tampame stambiu fintech rinkos dalyviu Europoje, bet ir galėsime pasiūlyti platesnį paslaugų asortimentą klientams, ypatingai kalbant apie e.sąskaitų bei e.mokėjimų sprendimus.“ – sako Mait Sooaru, „Fitek“ grupės generalinis direktorius.

Pasak jo, kompanijos teikia panašaus pobūdžio paslaugas, skirtas automatizuoti ir efektyvinti finansinius procesus organizacijose. Augantis procesų skaitmeninimo poreikis ir didelis neišnaudotas potencialas Europoje, suteikia naujų verslo plėtros galimybių.

Hans Leybaert, UnifiedPost Group generalinis direktorius, sako: „Mūsų ambicija – tarptautinė plėtra ir tolesnis lyderio pozicijų įtvirtinimas fintech rinkoje. Šis įsigijimas atspindi mūsų plėtros strategiją – ne tik išplėsime rinkų geografiją, bet ir sustiprinsime komandą itin aukštas kompetencijas turinčiais, puikiai savo veiklos sritis išmanančiais žmonėmis.

Abi kompanijos savo ligšiolinėse rinkose išlaikys šiuo metu naudojamus  įmonių pavadinimus ir prekės ženklus, prie kurių įpratę klientai: „Fitek“ – Baltijos ir Balkanų, Centrinės bei Rytų Europos, Šiaurės šalyse, o „UnifiedPost“ –  Beniliukso šalyse.

Mūsų investicija į Fitekįmonių grupę buvo itin sėkminga.“ sako Kristjan Kalda,  vienas iš BaltCap partnerių. „Iš pradžių planavome kiek ilgesnį buvimo akcininkais periodą, tačiau pasitaikė puiki galimybė, kuri palanki ne tik mums, bet ir Fitekbei UnifiedPostgrupių klientams bei darbuotojams.

Pagrindiniai faktai apie įmones

Įkūrimo metai: Fitek grupė: 1996,  UnifiedPost Group: 2002

Pagrindinės paslaugos: Fitek grupė: Finansinių procesų automatizavimas, e. sąskaitų pateikimo, priėmimo, apdorojimo sprendimai. UnifiedPost Group: Elektroninio identifikavimo, dokumentų centralizavimo, e. mokėjimų sprendimai. 

Darbuotojų skaičius: Fitek grupė: 260,  UnifiedPost Group: daugiau nei 350.

Per metus apdorojamų dokumentų kiekis: Fitek grupė: virš 150 milijonų,  UnifiedPost Group: virš 200 milijonų.

Paslaugų teikimo rinkos: Fitek grupė: Baltijos šalys, Šiaurės šalys, Centrinė ir Rytų Europa,  UnifiedPost Group: Belgija, Nyderlandai, Liuksemburgas, Graikija.

Biurai: Fitek grupė: Estija, Latvija, Lietuva, D. Britanija, Slovakija, Serbija, Bosnija ir Hercegovina,  UnifiedPost Group: Belgija, Nyderlandai, Liuksemburgas, Rumunija, Graikija.

Apyvarta: Fitek grupė: € 21 mln. (2018),  UnifiedPost Group: € 40+ mln. (2018).

 

Įspėjimas apie pareiškimus dėl ateities

Čia pateiktuose pareiškimuose gali būti nurodytos prognozės ir lūkesčiai dėl ateities, nuomonės ir kiti į ateitį orientuoti pareiškimai dėl numatomos tolesnės UnifiedPost Group veiklos rinkose, kuriose ji veikia. Tokie į ateitį orientuoti teiginiai grindžiami dabartinėmis vadovybės įžvalgomis ir valdymo prielaidomis dėl ateities perspektyvų. Jie apima žinomas ir nežinomas rizikas, neapibrėžtumus ir kitus veiksnius, kurie atrodo pagrįsti pareiškimų pateikimo metu, tačiau ateityje gali pasirodyti netikslūs. Faktiniai rezultatai ar įvykiai gali labai skirtis nuo rezultatų ar įvykių, išreikštų ar numanomų tokiose ateities prognozėse. Išskyrus tuos atvejus, kai to reikalaujama pagal galiojančius teisės aktus, UnifiedPost Group neprisiima jokios prievolės atnaujinti, išaiškinti ar patobulinti į ateitį orientuotų pareiškimų šiame pranešime spaudai atsižvelgiant į naują informaciją, ar ateities įvykius, ir neprisiima už tai jokios atsakomybės.

Pavadinimas keičiamas sėkmingai įgyvendinant įmonių tarpusavio integracijos procesą, prasidėjusį 2018-ųjų pradžioje, kai UAB „Fitek LT“ įsigijo kontrolinį SIS akcijų paketą.

Sužinokite daugiau

„Fitek“ pristatė Europos elektroninių sąskaitų portalą „InvoiceGate.com“, kuriame mažos ir vidutinio dydžio įmonės paprastai ir skaidriai gali siųsti bei gauti sąskaitas. Elektroninių sąskaitų portalas yra technologiškai pažangi ir šiuolaikiškai atrodanti platforma. Joje vartotojai gali siųsti ir gauti elektronines sąskaitas vietoje bei per Europos tinklą „PEPPOL“. Elektroninių sąskaitų portalas Estijoje pradėjo veikti 2019 metais.

Sužinokite daugiau

„Fitek Group“, pirmaujanti Baltijos ir Europos finansų technologijų ir e. sąskaitų–faktūrų sprendimų teikėja, dalyvaus didžiausiame Europos finansų technologijų renginyje „Money 20/20 Europe“ – 2019 m. birželio 3–5 d., Amsterdame, Nyderlanduose. „Money 20/20“ renginyje susitinka mokėjimų, finansų technologijų ir finansų paslaugų bendruomenės, kad užmegztų ryšius ir kurtų finansų paslaugų pramonės ateitį.

Sužinokite daugiau