22/05/2017

Fitek tapo EESPA nare ir diegs europinį e. sąskaitos standartą

Finansinių procesų automatizavimo sprendimų teikėja Fitek pirmoji iš Baltijos šalių įmonių tapo Europos e. sąskaitų paslaugų teikėjų asociacijos (EESPA) nare. Kartu su asociacija įmonė vykdo pasirengimą perėjimui prie automatiškai išrašomų ir priimamų e. sąskaitų ES mastu.

„Kartu su EESPA narėmis įgyvendinsime universalų europinį e. sąskaitų faktūrų standartą“ – sako Fitek LT generalinis direktorius Audrius Kirklys.

Pasak A. Kirklio, e. sąskaitų faktūrų dalis tarp visų sąskaitų Baltijos šalyse dar nedidelė – dominuoja el. paštu siunčiamos .pdf formato sąskaitos, kurios išties nėra e. sąskaita, o tiesiog dokumento vaizdas. Tikrąja e. sąskaita laikomas duomenų rinkinys, kurį galima automatiškai perkelti į įmonės apskaitos sistemas. Taip eliminuojamas rankinis duomenų įvedimas ir klaidų tikimybė, mažinami įmonės apskaitos kaštai, pirkimo sąskaitų duomenys į apskaitos sistemą įkeliami realiuoju laiku.

Universalaus europinio standarto atsiradimas paskatins ir palengvins e. sąskaitų faktūrų plitimą visoje ES. Lyginant su dabartiniais sąskaitų išrašymo ir priėmimo metodais, šis bus ekonomiškai efektyvesnis.

Iki š. m. gegužės 27 d. Europos Komisija turi paskelbti e. sąskaitų faktūrų standartus, kurie bus privalomi viešuosiuose pirkimuose. Pagal ES direktyvą 2014/55/EU šalys narės privalės šiuos standartus perkelti į nacionalinės teisės aktus ir pradėti naudoti viešuosiuose pirkimuose, Lietuvoje iki 2018-ųjų lapkričio 18 d. Šiam pokyčiui perkančios viešojo sektoriaus įmonės ir pirkimuose dalyvaujančios organizacijos turėtų pradėti ruoštis jau dabar“ – sako A. Kirklys.

Fitek šiuo metu jau padeda savo klientėms teikti ir gauti standartizuotas e. sąskaitas per ES viešųjų pirkimų tinklą PEPPOL (the Pan-European Public Procurement Online).

Apie EESPA (European E-invoice Service Providers Association)

EESPA vienija Europos e. sąskaitų faktūrų išrašymo operatorius ir „fintech“ kompanijas, kurios dalijasi savo žiniomis bei technologijomis ir specializuojasi pasikeitimo elektroniniais duomenimis (EDI – Electronic Data Interchange) srityje. Šiuo metu organizacija turi 70 narių.

Baltijos šalyse įkurtą „Fitek“ įmonių grupę valdanti finansinių technologijų („fintech“) kompanija „Unifiedpost Group“ sėkmingai įgyvendino savo pirminį viešą akcijų platinimą. Šią savaitę Grupė debiutavo „Euronext Brussels“ vertybinių popierių biržoje – tai leis dar sparčiau plėtoti naujas paslaugas ir technologijas ir klientams Lietuvoje.

Sužinokite daugiau

Penktadienį, gegužės 15 dieną, 14:00 valandą vyks vebinaras "Pirkimo sąskaitų automatizavimas".

Sužinokite daugiau

Mieli klientai ir partneriai, stebėdami ir gaudami vis daugiau informacijos apie koronaviruso paplitimą visuomenėje, suprantame, kad labai svarbu imtis visų įmanomų priemonių, kad sumažintumėme užsikrėtimo riziką, tačiau ir toliau įprastai teiktumėme paslaugas savo klientams.

Sužinokite daugiau