22/05/2017

Fitek tapo EESPA nare ir diegs europinį e. sąskaitos standartą

Finansinių procesų automatizavimo sprendimų teikėja Fitek pirmoji iš Baltijos šalių įmonių tapo Europos e. sąskaitų paslaugų teikėjų asociacijos (EESPA) nare. Kartu su asociacija įmonė vykdo pasirengimą perėjimui prie automatiškai išrašomų ir priimamų e. sąskaitų ES mastu.

„Kartu su EESPA narėmis įgyvendinsime universalų europinį e. sąskaitų faktūrų standartą“ – sako Fitek LT generalinis direktorius Audrius Kirklys.

Pasak A. Kirklio, e. sąskaitų faktūrų dalis tarp visų sąskaitų Baltijos šalyse dar nedidelė – dominuoja el. paštu siunčiamos .pdf formato sąskaitos, kurios išties nėra e. sąskaita, o tiesiog dokumento vaizdas. Tikrąja e. sąskaita laikomas duomenų rinkinys, kurį galima automatiškai perkelti į įmonės apskaitos sistemas. Taip eliminuojamas rankinis duomenų įvedimas ir klaidų tikimybė, mažinami įmonės apskaitos kaštai, pirkimo sąskaitų duomenys į apskaitos sistemą įkeliami realiuoju laiku.

Universalaus europinio standarto atsiradimas paskatins ir palengvins e. sąskaitų faktūrų plitimą visoje ES. Lyginant su dabartiniais sąskaitų išrašymo ir priėmimo metodais, šis bus ekonomiškai efektyvesnis.

Iki š. m. gegužės 27 d. Europos Komisija turi paskelbti e. sąskaitų faktūrų standartus, kurie bus privalomi viešuosiuose pirkimuose. Pagal ES direktyvą 2014/55/EU šalys narės privalės šiuos standartus perkelti į nacionalinės teisės aktus ir pradėti naudoti viešuosiuose pirkimuose, Lietuvoje iki 2018-ųjų lapkričio 18 d. Šiam pokyčiui perkančios viešojo sektoriaus įmonės ir pirkimuose dalyvaujančios organizacijos turėtų pradėti ruoštis jau dabar“ – sako A. Kirklys.

Fitek šiuo metu jau padeda savo klientėms teikti ir gauti standartizuotas e. sąskaitas per ES viešųjų pirkimų tinklą PEPPOL (the Pan-European Public Procurement Online).

Apie EESPA (European E-invoice Service Providers Association)

EESPA vienija Europos e. sąskaitų faktūrų išrašymo operatorius ir „fintech“ kompanijas, kurios dalijasi savo žiniomis bei technologijomis ir specializuojasi pasikeitimo elektroniniais duomenimis (EDI – Electronic Data Interchange) srityje. Šiuo metu organizacija turi 70 narių.

„Fitek Group“, pirmaujanti Baltijos ir Europos finansų technologijų ir e. sąskaitų–faktūrų sprendimų teikėja, dalyvaus didžiausiame Europos finansų technologijų renginyje „Money 20/20 Europe“ – 2019 m. birželio 3–5 d., Amsterdame, Nyderlanduose. „Money 20/20“ renginyje susitinka mokėjimų, finansų technologijų ir finansų paslaugų bendruomenės, kad užmegztų ryšius ir kurtų finansų paslaugų pramonės ateitį.

Sužinokite daugiau

2019 m. gegužės 21 d. išleistoje „Billentis“ ataskaitoje „2019 – 2025 m. elektroninių sąskaitų faktūrų išrašymas“ pateikiama informacija apie pasaulines elektroninių sąskaitų faktūrų išrašymo, adaptavimo, analizavimo ir statistikos tendencijas, taip pat nagrinėjamos naujos technologijos bei siūlomos pagrindinės plėtros kryptys.

Sužinokite daugiau

Kartu su partneriais „Softera Baltic“ kviečiame į internetinį seminarą 2019 m. gegužės 21 d. 11:00 val.

Sužinokite daugiau