E. sąskaitos per e. bankininkystę

 

Lietuvoje priskaičiuojama per 4 milijonus e. bankininkystės paslaugų vartotojų. Dauguma suaugusiųjų šalies gyventojų naudojasi bent vienu interneto banku, todėl e. bankininkystė yra vienas efektyviausių kanalų sąskaitų pateikimui ir jų apmokėjimui.

E. sąskaitos paslauga  nuo 2016 m. sausio 1 d. pakeitė tiesioginio debeto paslaugą. Tai – saugus ir patogus būdas pateikti sąskaitas mokėtojams, kurie prisijungę prie savo banko internetinės bankininkystės sistemos gali susipažinti su pateikta sąskaita ir atlikti automatinį (panašiu principu, kokiu anksčiau būdavo atliekami tiesioginio debeto mokėjimai) ar vienkartinį apmokėjimą, pervesdami lėšas į paslaugos teikėjo sąskaitą.

Fitek – didžiausias Lietuvoje e. sąskaitos paslaugos operatorius.

Fitek klientai –  telekomunikacijų, draudimo, lizingo, prekybos kuru įmonės, komunalinių paslaugų tiekėjai, sporto klubai, greitųjų kreditų bendrovės, mokslo ir švietimo įstaigos bei kitos įmonės, kurių paslaugų vartotojams kiekvieną mėnesį per Lietuvoje veikiančius bankus pateikiame iki kelių šimtų tūkstančių e. sąskaitų.

Kaip teikiama ši paslauga? 

  1. Jūsų klientas (paslaugų vartotojas) pasirašo e. sąskaitos prašymą Jūsų salone arba savo banke, sutikdamas, kad galite jam pristatyti e. sąskaitą į jo interneto banką.
  2. Jūs perduodate prašymo ir sąskaitų duomenis mums.
  3. Mūsų išmanioji sistema paruoš reikiamo formato XML failą ir e. sąskaitos vaizdą, kuriuos perduos Jūsų paslaugų vartotojo bankui.

Paslaugos privalumai:

  • Patikimumas ir greitis. E. sąskaita – itin patikimas ir greitas sąskaitos pristatymo būdas, užtikrinantis, kad Jūsų paslaugų vartotojai sąskaitas gaus laiku.
  • Mažiau rizikų ir Jums, ir vartotojams. Jūsų  paslaugų vartotojai galės patys pasirinkti, ar apmokėti e. sąskaitas automatiniu būdu periodiškai, ar patvirtinti mokėjimą kaskart gavę sąskaitą. Pasirinkę automatinį mokėjimą, Jūsų paslaugų vartotojai išvengs uždelstų mokėjimų ir išvengs įsiskolinimų bei su tuo susijusių nepatogumų. Tuo tarpu Jūs galėsite tiksliau planuoti pinigų srautus.
  • Efektyvi proceso kontrolė ir aiški atsakomybė.
  • Fitek ekspertų kompetencijos.

Klientai apie mus

E. sąskaitas norinčiai teikti įmonei nebūtina turėti specifinių kompetencijų ar investuoti į sistemų pakeitimus. Kur kas efektyviau pasinaudoti tarpininko – e. sąskaitos operatoriaus – paslaugomis. Toks tarpininkas kaip FITEK pasirūpina duomenų formatais ir technine integracija su banku.

Justas Jonikas, SEB banko Lėšų valdymo ir prekybos finansavimo departamento direktorius