09.14.2017

Automatinis duomenų įkėlimas į Registrų centro „E. sąskaitą“ – užduotis atlikta!

Šių metų liepos pirmąją VĮ Registrų centro (RC) sistema „E. sąskaita“ tapo privalomu kanalu, per kurį viešųjų pirkimų dalyviai turi pateikti sąskaitas perkančiosioms organizacijoms.

Finansų ir IT padalinių vadovus ši žinia privertė kaip reikiant pasukti galvas apie tai, kaip iš įmonių naudojamų sistemų perkelti sąskaitas faktūras į RC sistemą efektyviai, neapkraunant rankiniu darbu buhalterijos ir kitų skyrių darbuotojų. Nemažai įmonių rankomis suvedinėja duomenis, kitos ieško techninių sprendimų, kaip pačioms automatiniu būdu pateikti duomenis, trečios pasuko pramintu keliu – kreipėsi į Fitek LT. 

Apie tai pasakoja Fitek LT programuotojas Evaldas Šlepikas, daugiausia laiko praleidęs prie šio svarbaus projekto.

Kas tapo pirmuoju klientu, pasinaudojusiu duomenų perkėlimo į RC sistemą sprendimu? 

Mūsų pačių įmonė. Kai tik sužinojome apie numatomus Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimus, pradėjome gilintis į techninę specifikaciją, kaip automatiniu būdu pateikti sąskaitų duomenis į „E. sąskaitą“. Iš pradžių susidūrėme su sunkumais, bet ėmiausi eksperimentuoti ir galiausiai radau tinkamą algoritmą sąskaitų automatiniam duomenų pasirašymui.

Kiek visa tai užtruko?

Mūsų IT skyrius paskaičiavo, kad šiam sprendimui įgyvendinti užtrukome apie 300 valandų. Ir didžioji dalis laiko buvo skirta ne programavimui, bet komunikacijai su sistemos „E. sąskaita“ administratoriumi, užsakovu ir diegėju. Su visais bendradarbiaujame ir komunikuojame dėl galimų sistemos patobulinimų.

Ko reikia įmonei, norinčiai pasinaudoti tokiu sprendimu?

Po sėkmingo starto pradėjome dirbti su mūsų esamais klientais, kurie mums jau pateikinėjo sąskaitų duomenis sąskaitų ruošimui, pristatymui, archyvavimui, tad jiems tik atvėrėme naują papildomą sąskaitų teikimo kanalą per RC sistemą. Su šiais klientais buvo paprasčiausia: klientas užsiregistravo „E. sąskaitoje“, perdavė mums sertifikatą ir jo vardu automatiškai įkeliame duomenis iš bendro sąskaitų failo, kurį kas mėnesį gauname.

O kaip realizuoti automatinį duomenų įkėlimą naujiems klientams?

Procedūra ta pati: nauji klientai turi pateikti jiems patogiu būdu ir formatu detalizuotus sąskaitų duomenis ir viešojo pirkimo sutarčių numerius, išsiimti iš RC sertifikatą ir perduoti jį mums kaip paslaugos operatoriui. Gavę duomenis iš užsakovo, juos paruošiame atitinkamu formatu, pasirašome kliento sertifikatu, ir automatiniu būdu pristatome į „E. sąskaitą“. Tai trunka vos kelias minutes. Taip pat siūlome papildomas paslaugas – sąskaitų duomenų paruošimą iSAF formatu, sąskaitų e. archyvą ir kt.  Jei užsakovas negali pateikti duomenų e. būdu, siūlome sąskaitų skaitmeninimo paslaugą.

 

Kliento komentaras:

Martynas Boratinskas, Energijos tiekimas UAB Mažmeninės prekybos departamento vadovas

Susidūrėme su išties dideliu iššūkiu – pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymo
nuostatoms, turėjome sąskaitas klientams teikti per Registrų centro „E.sąskaitos“
sistemą. O tokių sąskaitų kas mėnesį priskaičiuojame virš 1000.
Fitek LT, su kuria bendradarbiaujame jau ne vienerius metus, pasiūlė sprendimus,
kaip sklandžiai sutvarkyti automatizuoto sąskaitų pateikimo procesus. Šios įmonės
specialistai išsprendė mums aktualų iššūkį ir dar kartą įrodė savo profesionalumą
bei kompetenciją.

 

 

Kartu su partneriais „Softera Baltic“ kviečiame į internetinį seminarą 2019 m. gegužės 21 d. 11:00 val.

Sužinokite daugiau

„Fitek“ įmonių grupė tapo vienos iš pirmaujančių Europoje finansinių technologijų („fintech“) kompanijos UnifiedPost Group dalimi.

Sužinokite daugiau

E. sąskaitų ir kitų finansinių dokumentų automatizuoto valdymo sprendimus teikiančios Fitek grupės apyvarta 2018 m. pasiekė 21.5 mln. eurų ir buvo 60 proc. didesnė nei 2017 m., kuomet grupės apyvarta siekė 13.5 mln. eurų.

Sužinokite daugiau